آدرس وب سایت جدید www.parandamlak.ir

قابل توجه

وام مسکن 35 میلیون و وام تعمیرات 10 میلیون شد مجوعا 45 میلیون می توان وام دریافت نمود.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم اردیبهشت 1393ساعت 13:7  توسط   | 

فراخوان سرمایه گذاری در شهر جدید پرند

نايب رئيس و عضو هيات مديره شركت عمران شهر جديد پرند ضمن اعلام آمادگي دولت و فراهم بودن شرايط و بستر براي جذب سرمايهگذاران بخشخصوصي، ظرفيتها و اولويتهاي سرمايهگذاري در پرند را تشريح كرد. به گزارش روابطعمومي شركت عمران شهر جديد پرند،
نايب رئيس شركت عمران شهر جديد پرند در تشريح مزيت‌هاي سرمايه‌گذاري در پرند تاكيد كرد: یکی از امتیازهای ویژه خلأ موجود در سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف خدماتی است. شما در هر جای شهر تهران مدرسه‌ها، مهدکودک‌ها، مجتمع‌های آموزشی، درمانی و فرهنگی می‌بینید؛ ولی در شهر جدید پرند اینها خیلی محدود است. از طرف دیگر رشد جمعیتی که در آینده نزدیک ایجاد خواهد شد به‌عنوان یک فرصت سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود. ضمن اینکه زمین با قیمت‌های کارشناسی یا به‌صورت مشارکت یا BOT در اختیار سرمایه‌گذار قرار خواهد گرفت؛ ضمن اینکه حجم سرمایه و نقدینگی برای سرمایه‌گذاری در پرند نسبت به سرمایه‌گذاری در شهر تهران بسیار کمتر خواهد بود.
وي همچنين افزود: چند بانک دولتی مطرح و مرتبط با حوزه‌های مالی و شهرسازی و تعاونی (ملی- مسکن- توسعه تعاون) در شهر جديد پرند مستقر شده‌اند و با چند بانک خصوصی نیز در حال مذاکره هستيم تا در آینده نزدیک شاهد حضور سایر بانک‌ها باشيم. قطعا با ورود سرمایه بخش خصوصی به شهر امکان حضور بانک‌های تجاری و خصوصی فراهم خواهد شد. ما فضای تجاری مناسب برای ایجاد بانک‌ها در اختیار داریم و اعلام می‌کنیم این فضاها اعم از زمین جهت واگذاری برای ساخت و فضای ایجاد شده تجاری را برای اجاره حداقل سه ساله و در صورت تمایل بانک‌ها واگذار کنیم و حتما شرایط بسیار مناسبی را در این خصوص در نظر داریم تا نظرات بانک‌ها تامین شود.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم اردیبهشت 1393ساعت 10:29  توسط   | 

توجه

مهندس باران هاشم زهی: مردم هيچ ارتباط مالي با پيمانكاران مسكن‌مهر برقرار نكنند و آورده‌نقدي‌شان را بعد از اعلام مبلغ از سوی شرکت عمران شهر جدید پرند، فقط به حساب متمركز موجود در سامانه مسكن‌مهر واريز نمايند.

+ نوشته شده در  جمعه پنجم اردیبهشت 1393ساعت 10:17  توسط   | 

بهره برداری از بوستان شقایق در شمال فاز یک شهر پرند

بهره برداری از بوستان شقایق در شمال فاز یک شهر پرند

به منظور ایجاد نشاط و توسعه سلامت شهروندان، شرکت عمران شهر پرند بوستانی به وسعت 4

هزار متر مربع با برآورد هزینه یک میلیارد ریال در شمال فاز یک شهر پرند احداث نمود.


برچسب‌ها: شهر جدید پرند, مسکن مهر پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه هفدهم اردیبهشت 1391ساعت 17:20  توسط   | 

خداحافظی تعاونیهای مسکن از پرند

مدیرعامل شهر جدید پرند با بیان اینکه مهلت ارسال مدارک اعضای تعاونی‌‌های مسکن به اتمام رسیده و دیگر ارائه مدارک را از تعاونی‌ها نمی‌پذیریم، گفت: برای حدود ۲۰ هزار پرونده ارائه شده افتتاح حساب به صورت غیرحضوری در بانک مسکن انجام می‌شود
برچسب‌ها: شهر جدید پرند, شهرجدیدپرند, مسکن مهر پرند, قیمت آپارتمان در پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه شانزدهم اردیبهشت 1391ساعت 19:13  توسط   | 

شهر جدید پرند نیازمند 488 مدرسه

فرماندار رباط کریم گفت: در مسکن مهر شهرجدید پرند با توجه به احداث بیش از 110 هزار واحد مسکونی، نیازمند 488 باب مدرسه در مقاطع مختلف است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه پانزدهم اردیبهشت 1391ساعت 13:53  توسط   | 

آغاز ساخت بزرگرترین زمین گلف خاور میانه در پرند

تاکید وزیر ورزش بر ساخت مجموعه های ورزشی در شهر پرند

 با توجه به یکصد هزار واحد ساخت و ساز در شهر جدید پرند عباسی ضمن بازدید ازاین شهر نسبت به

ساخت مجموعه های ورزشی تاکید داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند ظهر امروز محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان به همراه معاونان و مدیران وزارتخانه ورزش و جوانان در حاشیه کلنگ زنی زمین گلف مجموعه سرزمین ایرانیان از شهر جدید پرند نیز بازدید کردند.


برچسب‌ها: شهر جدید پرند, شهرجدیدپرند, مسکن مهر پرند, قیمت آپارتمان در پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه چهاردهم اردیبهشت 1391ساعت 9:52  توسط   | 

تخلف تعاونی‌های مسکن مهر پرند

در حالی متقاضیان مسکن مهر منتظر تحویل واحدهای خود هستند که بخش زیادی از تعاونی ها پرونده اعضا را به شرکت عمران پرند تحویل نمی‌دهند و برخی دیگر هنوز ساخت و ساز را در شهر پرند آغاز نکرده‌اند.


برچسب‌ها: شهر جدید پرند, شهرجدیدپرند, مسکن مهر پرند, قیمت آپارتمان در پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت 1391ساعت 16:56  توسط   | 

اخطار سوم تعاونی های مسکن مهر

برای آخرین بار مهلت ارائه مدارک اعضای تعاونی های مسکن مهر شهر جدید پرند جهت تکمیل مدارک تمدید شد.

مسئولین شرکت عمران شهر جدید پرند با توجه به تعلل تعاونی ها و بلاتکلیفی اعضای تعاونی ها گفت: با اتمام موعد مقرر شده نامه دیگری از سوی محمد قلعه نوعی عضو هیئت مدیره شرکت عمران پرند به تعاونی ها ارسال شده است.
لازم به ذکر است، پیرو نامه های پیشین شرکت عمران مورخ 19دی ماه سال قبل و 22 فروردین سال جاری و مکاتبات عدیده قبلی در خصوص ارائه اطلاعات و مدارک مورد نیاز اعضای تعاونی ها و واگذاری مسکن مهر برای آخرین بار مهلت ارائه مدارک به مدت یک هفته تا تاریخ 14 اردیبهشت ماه جاری تمدید شده است.
براساس این گزارش، مهلت ارسال مدارک قابل تمدید نخواهد بود و چنانچه اقدامات لازم صورت نگیرد شرکت عمران پرند هیچ مسئولیتی در قبال تامین مسکن مهر اعضای تعاونی ها نخواهد داشت. همچنین با انقضای مهلت یک هفته ای متقاضیان انفرادی جایگزین خواهند شد.


برچسب‌ها: شهر جدید پرند, شهرجدیدپرند, مسکن مهر پرند, قیمت آپارتمان در پرند
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت 1391ساعت 16:52  توسط   | 

مهلت تحویل مدارک اعضای تعاونی‌ها

مدیر عامل شهر جدید پرند با بیان اینکه آخرین مهلت ارائه مدارک اعضای تعاونی مسکن به شرکت عمران پرند 14 اردیبهشت تعیین شده است، گفت: تعاونی های مسکن چنانچه اسامی اعضای خود را تا ۱۴ اردیبهشت ارائه نکنند، هیچ مسوولیتی در خصوص تامین مسکن مهر این اعضاء نیست.


برچسب‌ها: شهر جدید پرند, شهرجدیدپرند, مسکن مهر پرند, قیمت آپارتمان در پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه سیزدهم اردیبهشت 1391ساعت 16:49  توسط   | 

عملیات اجرایی پایه بزرگترین پل مترو پرند آغاز شد

عملیات اجرایی پایه بزرگترین پل مترو پرند که به طول 140 متر است آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند به منظور سهولت و سپری شدن زمان کمتر در تردد ساکنین شهر پرند به شهرهای اطراف، عملیات اجرایی مترو پرند از سال 88 در دستور کار مسئولان امر قرار گرفت.

طول تقریبی مترو پرند از فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) تا شهر پرند 5/17 کیلومتر است که احداث این مسیر با برآورد اولیه 187 میلیارد ریال در دستور کار شرکت عمران قرار گرفته است و درحال حاضر توسط سه شرکت پیمانکاری بزرگ با پیشرفت 45 درصد در حال اجرا می باشد.

احداث این مسیر که در دستور کار شرکت عمران شهر پرند قرار گرفته است، توسط سه شرکت پیمانکاری بزرگ در دست اجرا می باشد؛ مقدار کل عملیات خاکی /000/500/1 متر مکعب است که هم اکنون /000/400/1  93) درصد) متر مکعب آن به اتمام رسیده است.

در طول مسیر 7 پل با دهانه های مختلف طراحی و ساخته می شود از جمله طولانی ترین پل در این مسیر به طول 140 متر است که بر روی  بزرگراه تهران - ساوه قرار دارد.

با توجه به توسعه بزرگراه در آینده، طراحی دهانه ای در دو طرف این پل با پایه وسط به اتمام رسید و هم اکنون عملیات بتن ریزی پایه های این بزرگترین پل مترو پرند آغاز شده است که بالغ بر 4549 متر مکعب حجم بتن و 820 تن آهن آلات برای ساخت آن به کار برده می شود.

در این مسیر 28 آبرو طراحی شده که عملیات اجرایی 14 دستگاه آن به اتمام و مابقی آبروها که عمدتاً در نزدیکی فرودگاه جدید امام خمینی قرار دارند، در حال هماهنگی با نقشه های دفع آبهای سطحی مسیر جاده و محوطه فرودگاه جدید است.

گفتنی است دو زیر گذر به طول هزار و صد متر در نزدیکی فرودگاه امام نیز ساخته می شود که هم اکنون در مرحله بتن ریزی دیوارهای کناری و بتن ریزی فونداسیون دیوارهای کناری می باشد.

لازم به ذکر است زیر گذر دیگری به طول 200 متر به عرض 8/5  متر مربع و به ارتفاع 30/6 متر در ابتدای ورودی شهر به اتمام رسیده است.

منبع: شرکت عمران پرند

+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم اردیبهشت 1391ساعت 23:57  توسط   | 

پرند برای سومین بار گواهینامه ایزو 2008-9001 را دریافت کرد

شرکت عمران شهر پرند برای سومین بار در بین 17 شهر  جدید کشور گواهینامه ایزو 2008-9001 را

 دریافت کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، سیستم مدیریت کیفیت 2008-9001 برای نخستین بار در اسفندماه 87 پس از بررسی های صورت گرفته گواهینامه  ایزو 2000-9001 را به شهر پرند اعطا نمود.

امسال نیز برای سومین بار این گواهینامه به مدت یکسال برای شهر پرند تمدید شد، کارشناسان شرکت IMQ (نماینده رسمی شرکت  IMQ ایتالیا)، عملکرد شرکت عمران شهر جدید پرند را با ضوابط و الزامات استاندارد ایزو2008-9001 انطباق داده  و پس از بررسی های صورت گرفته این گواهینامه را برای این شرکت تمدید نمودند.

اخذ این گواهینامه و عمل به آن در راستای ارائه خدمات شایسته و بر اساس اهداف تعیین شده این شرکت به متقاضیان و مراجعه کنندگان بوده که در بین 17 شهر جدید تنها شهرهای پرند و پردیس دارای این گواهینامه می باشند.

تهیه و تنظیم: روابط عمومی شرکت عمران شهر پرند


برچسب‌ها: شهر جدید پرند مسکن مهر پرند قیمت پرند
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم اردیبهشت 1391ساعت 23:54  توسط   | 

تخصیص واحدهای صنعتی سازی شمال فاز 5 توسط تعاونی ها غیر قانونی است

تخصیص واحدهای صنعتی سازی واقع در شمال فاز 5 توسط تعاونی ها غیر قانونی بوده و این امر رأسا

 توسط شرکت عمران شهر پرند صورت می پذیرد.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر پرند به اطلاع تمامی اعضا تعاونی هایی که در پروژه صنعتی سازی واقع در شمال فاز 5 جانمایی شده اند می رساند با توجه به نزدیک شدن تحویل واحدهای فوق هر گونه تخصیص انجام شده توسط اتحادیه تعاونی مسکن مهر تهران یا مدیر عامل تعاونی مربوطه غیر قانونی می باشد.

گفتنی است مراحل تخصیص واحد برای اعضای این پروژه همانند سایر پروژه های مسکن مهر از طریق واحد کارگزاری شرکت عمران شهر جدید پرند صورت خواهد گرفت به این منوال که پس از بررسی پرونده ها و ثبت در سامانه واگذاری و واریز وجه به شماره حسابی که برای هر فرد مشخص می باشد، این واحدها تخصیص پیدا می کند.

 

 منبع: روابط عمومی شرکت عمران شهر پرند


برچسب‌ها: شهر جدید پرند مسکن مهر پرند قیمت پرند
+ نوشته شده در  سه شنبه دوازدهم اردیبهشت 1391ساعت 23:52  توسط   | 

تامین آب و برق مسکن مهر پرند

وزیر نیرو از تلاش برای ایجاد تاسیسات آب و برق 100 هزار واحد مسکن مهر شهر جدید پرند همگام با عملیات ساخت و ساز این واحدها خبر داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه نهم اردیبهشت 1391ساعت 12:5  توسط   | 

مناقصه اجرای ساخت 14 باب واحد آموزشی در ارضی مسکن مهر

مناقصه اجرای ساخت 14 باب واحد آموزشی در ارضی مسکن مهر

شرکت عمران شهر جدید پرند حسب صورتجلسه هیأت مدیره اجرای ساخت 14 باب واحد آموزشی را در محدوده اراضی مسکن مهر را واگذار می کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 19:35  توسط   | 

محور مواصلاتی پرند – تهران بزودی به بهره برداری می رسد

محور مواصلاتی جدید  پرند - تهران که قسمتی از طرح جامع عملیات احداث رمپ و لوپ شهر جدید پرند از اتوبان تهران – ساوه می باشد،  به زودی به بهره برداری می رسد.
برچسب‌ها: شهر جدید پرند
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه هشتم اردیبهشت 1391ساعت 19:14  توسط   | 

آغاز معاملات مسكن مهر

مشاوران ‌املاك در تهران از امروز به مدت سه‌ماه، كار بازاريابي و تبليغ براي فروش 30 هزار واحد مسكوني‌ مهر ساخته‌شده در شهر جديد پرند را آغاز مي‌كنند به طوري كه متقاضيان خريد اين آپارتمان‌ها مي‌توانند در هر كدام از بنگاه‌هاي مسكن شهر تهران ثبت‌نام كنند. برخلاف تصور عمومي، مشاوران‌املاك براي فروش مسكن‌مهر فقط مجازند متقاضيان واجد شرايط را به وزارت راه‌وشهرسازي معرفي كنند و عرضه اين واحدها به افرادي كه در تهران صاحب مسكن هستند، كماكان ممنوع است. سقف پورسانت فروش مسكن‌مهر در بنگاه‌ها نيز 40 هزار تومان تعيين شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی 1390ساعت 17:45  توسط   | 

فروش مسکن مهر پیش از تحویل غیر قانونی است

به گزارش روابط عمومی عمران شهر جدید پرند سعید صابونی مدیر عامل شرکت عمران شهر پرند در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  خريد و فروش مسكن مهرتا زمان افتتاح واحدها و تحويل سند اعياني به متقاضيان ممنوع بوده و معاملات تنها پس از تحويل سند اعياني مجاز و بلامانع خواهد بود.


وي بیان داشت: براي نخستین بار در كشور با مشاوران املاك قراردادي به منظور تسهيل روند ثبت نام و جلوگيري از ترددهاي غيرضروري متقاضيان منعقد شد.

مدیر عامل شهر جدید پرند افزود: اتحاديه هاي مشاورين املاك از متقاضيان انفرادي و نه تعاوني ها،ثبت نام به عمل مي آورند و در قبال معرفي مشخصات پروژه ها به متقاضيان مبلغ 40 هزار تومان اخذ مي كنند.

مهندس صابونی ادامه داد: در صورتي كه مشخص شود متقاضي حائز شرايط براي دريافت مسكن مهر نباشند مبلغ به متقاضي عودت خواهد شد.

منع :سایت شرکت عمران پرند

+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی 1390ساعت 17:36  توسط   | 

آغاز عملیات اجرایی محور 80 متری میانی شهر پرند

عملیات اجرایی محور 80 متری میانی به طول 7/5 کیلومتر ازانتهای فاز 3 تا انتهای فاز 5 شهر پرند، از هفته گذشته آغاز شد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه چهارم دی 1390ساعت 17:34  توسط   | 

30 مجموعه تجاري محله‌اي در مناطق مسكن‌مهر ساخته مي‌شود

مدیر عامل شهر جدید پرند : 30 مجموعه تجاري محله‌اي در مناطق مسكن‌مهر ساخته مي‌شود

مدیر عامل شهر جدید پرند گفت: مناقصه ساخت 30 مجموعه تجاري محله‌اي در مناطقمسكن‌مهر توسط شركت عمران پرند برگزار شده و مقدمات احداث 26 مجموعه، نهايي شده است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 11:42  توسط   | 

وزیر مسکن سوریه در بازدید از شهر جدید پرند

وزیر مسکن سوریه در بازدید از شهر جدید پرند

سرعت ساخت و ساز در ايران حيرت آور است

وزیر مسکن کشور سوریه در پی بازديد از شهر جديدپرند گفت: سرعت ساخت و ساز مسكن در ايران خصوصاً ساخت يكصدهزار واحد مسكوني در شهرجدید پرند در عرض 2 سال حيرت آور است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و یکم آذر 1390ساعت 11:38  توسط   | 

دستور نیکزاد برای عدم واگذاري پروژه جدید مسکن مهر در پرند

به گزارش روابط عمومي شركت عمران شهرپرند. صابونی در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: بر اساس دستور وزیر راه و شهرسازی که گفته اند به هیچ وجه بیشتر از 100 هزار واحد مسکونی در پرند احداث نشود ، ما هم اطاعت امر کرده‌ و از این پس به هیچ انبوه‌سازی چه داخلی و چه خارجی پروژه جدید مسکن مهر نخواهیم داد.
وی افزود: به هیچ انبوه‌ساز ایرانی و خارجی هیچ پروژه جدیدی برای ساخت حتی یک واحد مسکونی در پرند داده نخواهد شد.
وی تأکید کرد: پرونده پرند برای ساخت 100 هزار واحد مسکونی بسته شده است چون که پرند ظرفیت بیش از این 100 هزار واحد مسکونی را ندارد.

صابونی تصریح کرد: چون دستگاه‌های خدمات رسانی نتوانستند آب، برق و گاز مسکن مهر پرند را تامین کنند فعلا پرونده پرند را در همین 100 هزار واحد مسکونی بستیم.
مدیر عامل شهر جدید پرند درباره اینکه گفته می شود در پروژه‌های 1100 واحدی و 5400 واحدی "مپسا" از مصالح ساختمانی ترکیه‌ای استفاده می‌شود گفت: بنده در جریان این موضوع نیستم.
وی افزود: از 1100 واحد مسکونی صنعتی سازی "مپسا" در فاز 5 پرند، 900 واحد مسکونی به اتمام رسیده است و مابقی در حال احداث است.
صابونی در پاسخ به این سؤال که گفته بودید دیگر به "مپسا" هیچ پروژه‌ای نخواهیم داد گفت: با مپسا مشکلی نداریم و نه این شرکت بلکه دیگر به هیچ شرکت دیگری ما پروژه جدید مسکن مهر نخواهیم داد.

تنظيم:روابط عمومي شركت عمران شهر پرند

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و هشتم مهر 1390ساعت 19:39  توسط   | 

رقابتهاي دوچرخه سواري قهرماني كشور

بيست و ششمين دوره رقابتهاي دوچرخه سواري قهرماني كشور كورسي آقايان در شهر جديد پرند برگزار شد .
بيست و ششمين دوره رقابتهاي دوچرخه سواري قهرماني كشور كورسي آقايان در شهر جديد پرند برگزار شد .

بيست و ششمين دوره رقابتهاي دوچرخه سواري قهرماني كشور كورسي آقايان در شهر جديد پرند برگزار شد

+ نوشته شده در  دوشنبه دهم مرداد 1390ساعت 18:31  توسط   | 

تحویل مسکن مهر فرهنگیان شهر جدید پرند

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن فرهنگیان استان تهران از انجام 40 درصد ساخت و ساز در اراضی طرح توسعه پرند و تحویل تعدادی از واحدهای مسکونی تا پایان شهریور ماه جاری خبر داد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه یازدهم تیر 1390ساعت 19:59  توسط   | 

حل مشكل پولي مترو تهران - پرند

 

حل مشكل پولي مترو تهران - پرند

احداث مترو پرند فعلا 400 ميليارد تومان اعتبار لازم دارد
گروه مسكن- فريد قديري: معاون وزير مسكن در امور شهرهاي جديد كه وظيفه تامين شرايط لازم براي اسكان 100 هزار خانوار تهراني در پرند را بر عهده دارد، از توافق جديد با شهرداري تهران براي احداث مترو پرند خبر داد و گفت: شهرداري به تازگي مصمم شده خط يك مترو را كه از ميدان تجريش شروع مي‌شود به شهر جديد پرند متصل كند و حتي براي اتصال خط سه به پرند نيز پيشنهادهايي را داده است.


هر چند پيش‌تر از سوي مقامات شهرداري تهران اعلام شده بود مترو پرند تا سال 92 آماده نمي‌شود، اما اين مقام وزارت مسكن، تابستان سال آينده را به عنوان حداكثر زمان پيش‌بيني شده براي بهره‌برداري از اين مسير عنوان كرد. به اين ترتيب كساني كه از حالا تا يك سال آينده مي‌خواهند در پرند ساكن شوند، بايد قيد استفاده از راحت‌ترين وسيله رفت‌وآمد به تهران را بزنند مگر اينكه معجزه‌اي در مترو پرند كه قرار بود ظرف امسال آماده شود، رخ دهد. جمشيد نورصالحي در گفت‌وگو با «دنياي‌اقتصاد» تصريح كرد: پرند به عنوان حومه تهران براي شركت مترو اهميت پيدا كرده طوري كه تاكنون شهرداري 4 كيلومتر از سهم 20 كيلومتري خود را در اين مسير شروع كرده است. وي با بيان اينكه احداث مترو پرند به طول 50 كيلومتر بين وزارت مسكن، وزارت راه و شهرداري تهران تقسيم شده گفت: سهم شهرداري از مرقد حضرت امام تا شهر واوان است كه اخيرا شركت مترو تهران اعلام كرده سهم وزارت راه كه از واوان تا فرودگاه امام است را نيز مي‌خواهد در اختيار بگيرد كه فعلا در مرحله مذاكره هستيم.نورصالحي درباره كل هزينه احداث مترو پرند گفت: برآورد اوليه نشان مي‌دهد احداث خط مترو و ريل‌گذاري 400 ميليارد تومان اعتبار نياز دارد و در عين حال اين احتمال وجود دارد كه املاك معارض در مسير، اين رقم را افزايش دهد.
معاون وزير مسكن تصريح كرد: شهرداري تهران براي اين خط نيمي از هزينه‌ها را بايد خودش تامين كند و نيمي ديگر را از دولت دريافت كند كه با توجه به تامين اعتبار انجام شده، بابت سهم دولت نگراني خاصي وجود ندارد.
اين مقام وزارت مسكن با اشاره به اينكه مترو شهر جديد پرند براي شهرداري اهميت پيدا كرده، گفت: توافق كرده‌ايم كار احداث اين خط حداكثر تا تابستان 91 به اتمام برسد.

منبع:روزنامه دنیای اقتصاد
منبع:روزنامه دنیای اقتصاد

+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم تیر 1390ساعت 20:1  توسط   | 

برنامه اتصال مترو تهران به شهر جدید پرند

معاون ترافیک شهردار تهران از در دستورکار قرارگرفتن اتصال خط یک مترو تهران به شهر پرند خبر داد.سیدجعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه روزانه صدها هزار نفر برای کار و تحصیل به تهران می‌آیند گفت: برای این تعداد مراجعه باید یک سامانه حمل و نقل مناسب در نظر گرفت. وی افزود: طبق اساسنامه شرکت مترو تهران که در سال‌های گذشته به تصویب مجلس رسید متروی تهران را متروی تهران و حومه خوانده بودند یعنی شهرهای حومه تهران هم بتوانند از خدمات مترو برای رفت و آمد بین شهری استفاده کنند. اما این وقتی امکانپذیر است که منابع اعتباری آن هم تخصیص یابد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یکم تیر 1390ساعت 19:43  توسط   | 

انتقال همه نمایشگاه‌های تهران به شهر جدید پرند

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: با بهره‌برداری کامل از نمایشگاه بین‌المللی در پرند، تمامی نمایشگاه‌ها تا پایان سال 92 به این مکان منتقل خواهد شد.کاظم اکبرپور افزود: تلاش می کنیم تا پایان سال جاری حداقل یک نمایشگاه در این سایت برگزار شود. کاظم اکبرپور، استفاده از سازه‌های موقت را یکی از راهکارهای برگزاری نمایشگاه در پرند دانست و گفت: از ابتدای سال 91 و با تکمیل شدن بخش‌های مختلف نمایشگاه پرند، نمایشگاه‌ها به تدریج به این مکان انتقال می‌یابد.اکبرپور تاکید کرد: مساحت نمایشگاه پرند در مرحله نخست بیش از 135 هکتار خواهد بود و قدرت مانور بیشتری برای اجرای برنامه ها و برگزاری نمایشگاه های مختلف خواهیم داشت. به گفته وی از سال 1391 نمایشگاه‌های بزرگ و بین‌المللی در نمایشگاه پرند برگزار خواهد شد.مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در مورد وضع محل فعلی نمایشگاه نیز اظهار داشت: این مکان ستاد نمایشگاهی کشور می‌شود و تنها نمایشگاه‌های فوق تخصصی در آن برگزارخواهد شد.
منبع:شاسا
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم خرداد 1390ساعت 18:3  توسط   | 

مسکن مهر شهر جدید پرند افتتاح شد

پروژه 2 هزار و 100 واحد مسکونی شهر جدید پرند، ‌‌با حضور وزیر مسکن و شهرسازی به بهره برداری رسید.پروژه 2 هزار و 100 واحد مسکونی شهر جدید پرند، ‌‌با حضور وزیر مسکن و شهرسازی، وزیر ‌بازرگانی و سرپرست وزارت صنایع و معادن و استاندار تهران افتتاح و به بهره برداری رسید. شهر جدید پرند، سهمیه 95 هزار واحد مسکونی طرح مهر را در برنامه دارد که 2 هزار و 100 واحد مسکونی آن با ویژگی صنعتی سازی، در فاز سوم این شهر به بهره برداری رسید.
اراضی که برای یکهزار و 182 واحد مسکونی مهر در طرح پایلوت صنعتی سازی واقع در جنوب فاز سه این شهر جدید اختصاص یافته زمینی به مساحت 17 هکتار دارد که از آذرماه 1388 از سوی پیمانکاران ایرانی به اجرا درآمده است. واحدهای مسکونی مهر در شهر پرند در تیپ های آپارتمانی و ویلایی با استفاده از سیستم‌های اسکلت بتونی و فلزی توسط تعاونی‌ها ساخته شده است.

منبع:شاسا

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم خرداد 1390ساعت 18:0  توسط   | 

نیکزاد: تقاضای مسکن در اوج خود بسر می‌برد

وزیر مسکن و شهرسازی در مراسم افتتاح مسکن مهر صنعتی سازی مپسا در شهر جدید پرند با بیان اینکه تا پایان تابستان افتتاحهای بیشتری در مسکن مهر کشور انجام می شود، گفت: هم اکنون در پر متقاضی ترین زمان ممکن بخش مسکن قرار داریم و این روند تا سال 93 صعودی خواهد بود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم خرداد 1390ساعت 17:58  توسط   | 

افتتاح مسكن‌مهر پرند؛ شنبه آينده

آخرين خبرهاي دريافتي از زمان افتتاح سري اول واحدهاي مسكوني‌مهر در شهر جديد پرند كه پايتخت مسكن‌مهر كشور نامگذاري شده، حاكي است: شنبه هفته آينده قرار است نزديك به 2 هزار واحد مسكوني‌مهر در اين شهر توسط مسوولان ارشد دولت به بهره‌برداري برسد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هفدهم خرداد 1390ساعت 13:59  توسط   | 

مطالب قدیمی‌تر