آدرس وب سایت جدید www.parandamlak.ir

نیمی از مسکن مهر به مردم تحویل می شود

معاون عمرانی وزیر مسکن و شهرسازی گفت: امسال 500 هزار واحد مسکونی در قالب طرح مسکن مهر در کشور تکمیل و به متقاضیان تحویل می شود.
احمد صادقی در حاشیه سومین همایش مدیران عامل شرکتهای عمران مسکن سازان کشور در بجنورد در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: این رقم در سال قبل 50 هزار واحد بود که امسال 10 برابر شده است. وی گفت: امسال عملیات ساخت 900 هزار واحد مسکونی در قالب مسکن مهر در سطح کشور آغاز شده که برای ساخت هر واحد 200 میلیون ریال تسهیلات در اختیار سازندگان قرار می گیرد و این وام برای ساخت مسکن با فناوری نوین 250 میلیون ریال است. وی اظهار داشت: اجرای طرح مسکن مهر در سطح کشور و مدیریتی که وزارت مسکن و شهرسازی در این امر داشته موجب جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت زمین و مسکن و حتی تثبیت قیمت شده که این مهمترین عملکرد وزارت مسکن و شهرسازی بوده است. صادقی افزود: البته در گذشته نیز در کشور مسکن ساخته می شد، اما در دولتهای قبل، سازندگان عمدتا پیمانکاران و انبوه سازانی بودند که مسکن را صرفا برای بازار ساخته و با قیمت گزاف به مردم می فروختند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 19:21  توسط   | 

ارائه گزارش مستند از «كم‌كاري برخي دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در زمين‌هاي 99ساله» به رييس‌جمهور

مديران مسكن‌مهر در تدارك تهيه فيلم مستند از كم‌كاري برخي دستگاه‌هاي خدمات‌رسان در حوزه تامين آب و برق زمين‌هاي 99ساله، براي ارائه به رييس شوراي عالي مسكن هستند.
به گزارش دنياي‌اقتصاد، هم‌اكنون در برخي مناطق كشور از جمله شهرهاي جديد اطراف تهران، به رغم آنكه ساخت‌وسازهاي مسكن‌مهر در مراحل مياني قرار گرفته، اما علايمي از ورود آب شرب شهري و برق سراسري به زمين‌هاي اختصاص داده شده به مسكن‌مهر ديده نمي‌شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 19:16  توسط   | 

روايت علمي از زلزله تهران

 رييس مركز لرزه‌‌نگاري موسسه ژئوفيزيك دانشگاه تهران اظهارات برخي نهادهاي تحقيقاتي مبني بر «اختراع ابزار پيش‌بيني زلزله‌بزرگ در تهران» را نوعي بداخلاقي علمي تعبير كرده و مي‌گويد: توسط موسسه ژئوفيزيك 14 ايستگاه زلزله‌نگار در سطح شهر تهران نصب شده كه در صورت وقوع فعاليت غيرعادي يا تغيير فاحش در رفتار زمين، قادر به رصد كردن آنها است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 0:58  توسط   | 

هشدار صريح رييس مجلس به آمريكا

لاريجاني: به آمريكا و كشورهاي ماجراجو هشدار مي‌دهيم؛ بازرسي ازكشتي‌هاي ايراني با اقدام متقابل ايران در خليج فارس و درياي عمان مواجه خواهد شد

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 0:44  توسط   | 

علاقه خارجیها به ساخت مسکن مهر

وزیر مسکن گفت: با 27 شرکت خارجی برای ساخت مسکن مهر در حال مذاکره هستیم که نتایج آن به موقع اعلام خواهد شد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 0:41  توسط   | 

کارت زرد وزیر مسکن به تعاونیهای کم کار

وزیر مسکن و شهرسازی گفت: زمین های در اختیار تعاونی‌های غیر فعال طرح مسکن مهر پس گرفته می شود تا ساخت واحدهای مسکونی مهر به شیوه دیگری در آنها دنبال شود.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه بیست و نهم خرداد 1389ساعت 0:39  توسط   | 

قفل ديگري بر بازار مسكن؟

بازار ساخت و ساز مسكن كه چند سالي است در ركود كامل به سرمي‌برد، اين روزها در معرض تهديد تازه‌اي قرارگرفته است.اين تهديد از ناحيه طرحي است كه با هدف ممنوع ساختن بنگاه‌هاي معاملات املاك از تنظيم قولنامه و مبايعه‌نامه ميان خريداران و فروشندگان ملك تهيه شده و قرار است براي تصويب به مجلس شوراي اسلامي تقديم شود

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389ساعت 15:35  توسط   | 

تامین برق مورد نیاز طرح مسکن مهر در پرند

 مدیر عامل شرکت توزیع برق منطقه ای جنوبغرب استان تهران به اتفاق مسئول اداره برق شهرستان رباط کریم وهمراهان به منظور تامین برق مورد نیاز واحدهای طرح مسکن مهر شهر جدید پرند از سایت 110هزار واحدی این پروژه بازدید به عمل آوردند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه نوزدهم خرداد 1389ساعت 15:30  توسط   | 

افزایش قیمت مسکن در زمستان سال گذشته

مرکز آمار ایران اعلام کرد قیمت فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی در شهر تهران در زمستان 88 نسبت به زمستان سال قبل آن با افزایش 4.7 درصدی روبه‌رو بوده است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم خرداد 1389ساعت 20:41  توسط   | 

شروع ساخت مسکن مهر کره‌ای در پرند

عملیات ساخت پنج هزار واحد مسکونی توسط شرکت کره‌ای آغاز شد که 1500 واحد مسکونی آن با ویژگی‌ مقاوم در برابر زلزله سال جاری تحویل داده می‌شود.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم خرداد 1389ساعت 20:11  توسط   | 

تاثير اجراي آزمايشي قانون يارانه‌ها بر بازار مسكن سه استان

اجراي آزمايشي قانون هدفمندكردن يارانه‌ها در سه استان گيلان، خراسان‌شمالي و ايلام تاثير تورمي بر بازار مسكن اين استان‌ها نداشته است.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه هجدهم خرداد 1389ساعت 20:4  توسط   | 

تاثیر مسکن مهر بر بازار مسکن

تاثیر مسکن مهر بر بازار مسکن
وزیر تعاون به روند مثبت اجرای طرح مسکن مهر اشاره و اظهار کرد: به نظر می‌رسد بیش از یک میلیون نفر بتوانند پروانه ساخت و ساز را بگیرند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:44  توسط   | 

مسکن مهر اجاره‌ها را پایین می‌آورد

وقتی تقاضا برای خرید مسکن کاهش یابد و متقاضیان مسکن مهر در واحدهای خود مستقر و ساکن شوند در آن صورت از میزان اجاره‌نشینی‌ها کاسته شده و اجاره‌ها پایین خواهد آمد.
ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:41  توسط   | 

افزاش شتاب صنعتی سازی مسکن در شهر جدیدپرند

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در بازدید از پروژه‌های صنعتی‌سازی ساختمان در شهر جدید پرند از تحویل 5 هزار واحد مسکن مهر در پرند

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در بازدید از پروژه‌های صنعتی‌سازی ساختمان در شهر جدید پرند از تحویل 5 هزار واحد مسکن مهر در صورت تامین به موقع منابع مالی تا پایان امسال خبر داد.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:20  توسط   | 

تضاد نرخ‌ها در بازار اجاره و خرید مسکن

تضاد نرخ‌ها در بازار اجاره و خرید مسکن

گروه مسکن- مجتبي فخري: مقایسه وضعیت کنونی بازار خرید و فروش مسکن با بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی در برخی از مناطق تهران، نشان‌دهنده تضاد در میزان نرخ‌ها و همچنین تقاضا در این دو بازار است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:13  توسط   | 

آیابنگاه‌هاي مسكن صلاحيت تنظيم مبايعه‌نامه را دارند؟

نايب‌رييس كانون سردفتران پاسخ مي‌دهد
بنگاه‌هاي مسكن صلاحيت تنظيم مبايعه‌نامه را دارند؟
نايب‌رييس كانون سردفتران و دفترياران با اشاره به آنچه آن را اظهارنظر غيركارشناسي مي‌خواند، گفت: متاسفانه اخيرا مصاحبه‌اي را از رييس اتحاديه‌ مشاوران املاك و مدير سامانه املاك وزارت بازرگاني شاهد بوديم، مبني بر اينكه عده‌اي با نيت حذف بنگاه‌هاي معاملات ملكي درصددند اختيار تنظيم مبايعه‌نامه را از بنگاه‌ها بگيرند و آن را به دفاتر اسناد رسمي واگذار كنند.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:11  توسط   | 

احتمال برگشت ركود به معاملات مسكن


مشاوران املاك با اشاره به «پيشنهاد منع تنظيم مبايعه‌نامه در بنگاه‌ها» مطرح كردند
احتمال برگشت ركود به معاملات مسكن
مهديس فرقاني
چانه‌زني با طرفين معامله ملكي هنر بنگاه‌هاي مسكن است كه اگر محدود شود،كنترل ركود و رونق و همچنين قيمت‌ها غيرممكن خواهد بود
مشاوران املاك با اشاره به اينكه «بنگاه‌مسكن» حلقه مياني در سيكل معاملات ملك محسوب مي‌شود، نقش اين صنف در بازار مسكن را فراتر از مشاوره به طرفين معامله عنوان و تصريح كردند: هم‌اكنون «كاستن از تعداد املاك فروشي به‌صورت كاذب» و «جلب رضايت فروشنده‌ به تعيين قيمت پايين» به‌صورت حرفه‌اي در دستور كار همه بنگاه‌هاي مسكن قرار دارد كه اين دو راهكار در رشد معاملات مسكن طي 3 ماه اخير بي‌تاثير نبوده است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:9  توسط   | 

ايمني ساخت‌وساز در مقابل قانون‌ يارانه‌ها


دو وزارتخانه بر سر جلوگيري از افزايش قيمت مصالح‌ساختماني تفاهم كردند
ايمني ساخت‌وساز در مقابل قانون‌ يارانه‌ها

قيمت مصالح پرمصرف براي عرضه به طرح‌هاي دولتي همچون مسكن‌مهر تحت كنترل قرار مي‌گيرد
گروه مسكن- سحر باباخاني: وزارتخانه‌هاي مسكن‌وشهرسازي و صنايع‌ومعادن بر سر نحوه جلوگيري از افزايش تصاعدي قيمت مصالح ساختماني بعد از اجراي قانون يارانه‌ها، با يكديگر تفاهم كردند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه هفدهم خرداد 1389ساعت 16:5  توسط   | 

فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)

ضرورت احداث یک فرودگاه بزرگ بین المللی در تهران ، جهت پاسخگویی به نیازهای بین المللی و داخلی ، از اواخر دهه 40 توجه مسئولین برنامه ریزی و سیاستگذاری صنعت حمل و نقل هوایی و سازمان برنامه و بودجه کشور را جلب نمود . به خصوص وجود محدودیتهای شدید فنی و عملیاتی در فرودگاه مهرآباد ، تسریع در احداث فرودگاه جدید را ضروری میساخت .چرا که فرودگاه مهرآباد ، درسال 1337 بهره برداری شده و برای نیازهای آن زمان برنامه ریزی شده بود . با پیشنهاد سازمان بین المللی هوایی کشوری ( ایکائو ) ، از سال 1345 فعالیتهای مربوط به طرح فرودگاه بین المللی تهران آغاز گردید.

پیش نویس طرح جامع فرودگاه در سال 1354 تهیه و در سال1356 موافقت اصولی با آن به عمل آمد و مقدمات اجرائی آن آغاز گردید، پس از توقف چند ساله مصادف با جنگ تحمیلی ، مجدداً در اسفند 1369 فعالیت در این زمینه به صورت عملی شروع شده و با تجدید نظر در طرح جامع و تصویب آن توسط وزیر راه و ترابری و رئیس سازمان هواپیمائی کشوری وقت، عملیات طراحی و اجرایی ادامه یافت . در سال 1381 فرودگاه مذکور برای تمام پروازهای بین المللی و جابجایی مسافران در سال برنامه ریزی شد

فرودگاه امام در 10 کیلومتری شهر جدید پرند واقع شده است 

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم خرداد 1389ساعت 2:45  توسط   | 

مشاورین املاک خونه به خونه مورد اعتماد شما

مشاورین املاک خونه به خونه دارای مجوز رسمی از اتحادیه مشاورین املاک رباط کریم 

آدرس:شهر جدید پرند-فاز2-خیابان آسمان - خ باران - خ چلچله - سایت تجاری

تلفن : ۶و۵۶۷۲۴۳۲۵

فکس: ۵۶۷۲۷۶۹۹

+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم خرداد 1389ساعت 2:23  توسط   | 

شهر جدید پرند در یک نگاه

هوای صاف، آسمان آبی، آزاد راههای ارتباطی مناسب، پروژه های بزرگ همجوار، شيب مناسب، چشم اندازهای زيبا، ساخت و سازهای با کيفيت همه و همه دست به دست هم داده تا يکی از بزرگترين شهرهای جديد کشور به مساحت تقريبی 17000 هکتار در 35 کيلومتری جنوب غرب کلان شهر تهران مکان يابی گردد. نمايشگاه بين المللی اکسپو ، دانشگاه، ناحيه صنعتی، شهرک سينمائی، شهر الکترونيک، دهکده سلامت، فرودگاه بين المللی، به اين شهر شخصيت متمايزی بخشيده و موقعيت ژئو پلتيكي برای آينده آن تدارک ديده است. در طراحی آن سعی شده، جاذبه های طبيعی و منطقه ای بخوبی در کنار هم، شهری جديد خلق نمايند. شهری که می تواند ساختار منطقه را تغيير داده و بعنوان ميزبانی قوی خوش آمد گوی مسافران ورودی به کلان شهر تهران قلمداد گردد . و ایجاد بزرگترین پروژه مسکن مهر کشور نیز از افتخارات این شهر جدید است.
+ نوشته شده در  جمعه چهاردهم خرداد 1389ساعت 1:45  توسط   |